SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

8 Ağustos 2018 / Çarşamba 16:54

 

Sabah uyandığınızda ve akşam yorgunlukla yattığınızda önemli rol alan yatak odasıdır. Yatak odanız ne kadar şık, konforlu, rahat, iç açıcı olursa, siz de o derece odanıza kavuşma hayalini kurarsınız. Görsel dizayn her insan için olması gereken bir tutumdur. Çünkü alan ne kadar güzel gözükürse orada yaşamak, oradan keyif almak o derece iyi olacaktır.

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

İnsanlar dinlenmek için yatak odalarında iyi bir vakit geçirmek ister. Yatağın rahat oluşu, etrafın dağınıklık yaratmaması, ferah bir ortam, mobilya uyumu, kaliteli görünüm, rahat hareket imkanı vb. önem kapsayan özelliklerdir. Bu nedenle tercihi iyi yapmak size kalmakta. Renk uyumlarını yakalamak ve göze hitap eden her durumu göz önünde bulundurmak şart. Öncelikle yatak odanız dar ya da geniş olsun fark etmiyor. Önemli olan alanı ne kadar rahat kullanabileceğinizdir. Bu nedenle gömme dolap her derde deva! Ortamın geniş gözükmesi adına ve görsellik bakımından gömme dolapları rahatlıkla tercih etmelisiniz. Eşyalarınızın göz önünde bulunmaması ve saklanmış vaziyette duruşu da sizi mutlu edecektir. Yatağınız için rahat edebileceğiniz sağlık açısından da güvenebileceğiniz bir yatak seçmeli, ardından sinek, tüy, toz gibi rahatsız edici şeylerden kurtulmak için de cibinlik tercih edebilmektesiniz. Cibinlik hem bu durumlardan sizi kurtarır, hem de odanıza şık bir görüntü sağlar.

Diğer Yaratıcı Fikirler

Küçük ya da büyük bir alan olsun fark etmiyor. Alanı iyi ve güzel bir şekilde tasarlamak en önemli nokta haline geliyor. Bu nedenle küçük ayrıntılarla odanızı hem daha geniş hem de daha modern hale dönüştürebilirsiniz. Örneğin; yatağınız yanına küçük bir tahtayı duvarınıza sabitleyerek günlük okuduğunuz kitabınızı, telefonunuzu, gece lambasını koyabilirsiniz. Ütü alanı için ise, gömme dolaplardan bir tanesini katlanabilir ütü masası için kullanabilir, ütüyle işiniz olmadığı zaman dolabın kapısını kapatıp ütüyü görünmez kılmakla işe başlayabilirsiniz.