SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / Sivilce Lekeleri İçin Maske

Sivilce Lekeleri İçin Maske

8 Ağustos 2018 / Çarşamba 16:47

 

Sivilce birçok kişinin baş düşmanıdır. Genellikle ergenlik dönemlerinde çıkması gözlenmektedir bunun nedeni ise ergenlik dönemlerinde vücudun çok fazla yağ depolaması sonucu sivilce oluşmasıdır. Sivilceler karaciğer rahatsızlığı sonucunda da oluşmaktadır.

Sivilce oluşum nedenleri

Genetik sorunlardan dolayı da sivilce oluşabilir yani bir anne baba geçmişte sivilce problemi yaşamışsa doğacak olan çocukları da aynı sorunu yaşarlar. Uzun süre banyo edilmemesi de sivilce oluşumuna neden olur. Günlük banyo bakımlar yapılmalı aksi halde vücudun pek çok yerinde sivilce çıkabilir.

Her sabah uyandığınızda cildi yıkamak gereklidir, cildi yıkayınca sivilce oluşmasını önleyecektir. Yağlı ve baharatlı yiyeceklerden kesinlikle uzak durulması gereklidir yağ vücutta sivilceye yol açacaktır. Özellikle yağlı fondöten kullanılmaması gerekli aksi halde vücut sivilcelerden arınamaz hale gelecektir ve sivilcede çoğalmalar olacaktır.

Her gün bol bol su içilmeli. Su cildin nem seviyesini koruyup sivilce çıkmasını engelleyecektir. Makyaj malzemeleri aşırı kullanılmaması lazımdır yoksa cildinizi nefes almasını engellenecektir.

Stres depresyon gibi zararlı şeylerden kesinlikle uzak durulması lazım bu gibi zararlı faktörler insanlara çok fazla zarar vermektedir. Sivilcelerden kurtulmak mümkün tamamen doğal olan sivilce lekeleri için maske çeşitleri;

Limon ve bal maskesi

Bu maske cilde oluşan ve sivilceye dönüşmesini sağlayan yağı derinlemesine kurutur ve kısa sürede sivilcelerden kurtulursunuz birçok kişi tarafından tam not almış maske tamamen doğaldır.

Hazırlanışı

1 tatlı kaşığı limon suyu ve 2 tatlı kaşığı balı bir cezvede ısıtın. Isıtıldıktan sonra cildinize sürün yaklaşık 20 dakika bekleme süresi vardır. Bu maske sayesinde sivilcelerden 15 günde kurtulabilirsiniz tamamen doğal olan maske hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Zeytinyağı bal maskesi

Bu maske sayesinde sivilcelerden kısa sürede kurtulabilirsiniz birçok kullanıcı tarafından övgüyle bahsedilen maske oldukça etkilidir

Hazırlanışı

1 tatlı kasığı bal ile 1 çay kaşığı limonu ve 1 çay kaşığı zeytinyağı bir kabın içerisine karıştırarak yüzünüze uyguluyorsunuz. Haftada 1 kez kullanımı önerilmektedir