SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / Silinebilir Duvar Kağıdı Kullanışlı Mı?

Silinebilir Duvar Kağıdı Kullanışlı Mı?

8 Ağustos 2018 / Çarşamba 16:45

 

MOBİLYALARINIZI TAMAMLAYAN DEKORASYON FİKRİ

Günümüzde kullanım açısından uzun yıllar dayanıklı olan duvar kağıtları ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Boya uygulamasına göre daha pratik ve temiz olan duvar kağıtları maliyeti bakımından da boya ile hemen hemen aynıdır. Boya kaplı duvarlar çizildiğinde herhangi bir şey yapamazsınız. Ya da kirlendiğinde çoğu zaman uzun saatler süre temizlik ister. Duvar kağıtlarını tercih ederseniz duvarınızın hangi desen ile kaplı ise ekstra duvar kağıdı talep edebilirsiniz. Herhangi bir deforme olma durumunda çıkartıp yenisini yapıştırabilirsiniz. Uygulama bakımından dikkat ve özen isteyen duvar kağıtlarını odanızda yer alan mobilyalarınıza göre de seçebilirsiniz.

Duvar kağıdınız ile mobilyalarınızın muhteşem uyumu kendinizi iyi hissetmeniz konusunda etkili olacaktır. Silinebilir duvar kağıdı kullanışlı mı? sorunuz cevabını aslında kendiniz de tahmin edebilirsiniz. Duvar kağıtlarının silinebilir özellikli olanları uzun yıllar duvarınızda kalması açısından avantajlıdır. Silmesi oldukça basit olan ve temizliğe karşı asla deforme olmayan duvar kağıtları günümüzün popüler ihtiyaçları arasındadır.

Duvar kağıtlarının boyaya göre avantajları nelerdir?

Öncelikle maliyeti bakımından iki uygulama da hemen hemen aynıdır. Bunun dışında dekoratif amaçlı duvar kağıdı daha estetik bir uygulamadır. Uzun yıllar duvar kağıdını kullanabilirken boya uygulamasının ömrü maksimum iki yıldır. Boya çabuk deforme olduğu gibi temizlik bakımından da oldukça yorucudur. Duvar kağıdı ise bunun tam tersi kolay temizlenip uzun yıllar kullanılabilir. Aynı zamanda suya da dayanıklı olduğu için içiniz sine sine temizleyebilirsiniz.

Duvar kağıdı tercih ederken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle suya dayanıklı olmasına, silinebilir olmasına, uygulanabilir alanların çokluğuna, garanti özelliğine dikkat edilmelidir. Bu gibi tüm beklentilerinizi karşılayacak duvar kağıtlarını uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Maliyeti bakımından da hayal ettiğiniz kadar pahalı bir uygulama değildir.

Evinize dekore ederken mobilyalarınızla uyum sağlayacak duvar kağıtları son dönemlerde oldukça tutulan bir uygulamadır.