SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / Kulak Memesinde Sivilce Tedavisi

Kulak Memesinde Sivilce Tedavisi

8 Ağustos 2018 / Çarşamba 16:37

 

Sivilce birçok kişinin baş düşmanı olmuştur insanların korkulu rüyası olan sivilceler birçok nedenden dolayı çıkmaktadır. Kulak memesi problemlerinde hastaların en çok sıkıntı çektiği bölgedir çünkü kulak memesinde olan sivilce ağrı yapmaktadır. Birçok hastanın uyumasını engelleyen kulak içindeki sivilceler pek çok kişi bu ağrıdan kurtulmak için birçok yöntem ararlar. Sivilceler genellikle vücudun çok fazla yağ depolaması sonucunda oluşmaktadır en çok ergenlik dönemlerinde görülür. Yağlı veya baharatlı yiyecekler çok tüketildiğinde yapılan araştırmalarda sivilce oluşumu iki kat daha fazla görülür.

Nedenleri

-Elinizi temiz yıkanmadığı zaman haberiniz olmasa bile kulağınıza değmiştir buda o bölgede mikrop un oluşması kulak memesi sivilcesine yol açar.

-Tırnaklarınız uzatılmamalıdır söyle ki tırnakta birçok bakteri birikir bu bakteriler kulağa temas ettiğinde kulakta sivilce oluşumu gözlemlenir bu konuda dikkat etmelisiniz ve tırnaklarınızı kesmelisiniz.

-Kulak kirleri günlük olarak temizlenmek zorunda aksi halde kulaktaki mikroplar kulak memesi sivilcesine dönüşmesini sağlayacaktır bu konuda titiz davranmalısınız.

Kulak memesi içindeki sivilcelerin geçmesi için iltihapların geçmesi gerekir yoksa sivilceler geçmeyecektir aynı zamanda sivilce tedavilerde en uzun süren problemlerden kurtulmak mümkündür. Kulak Memesinde Sivilce Tedavisi mutlaka doktor kontrolünde yapılmalıdır. Bu hastalık oldukça önemli ve tedavisi oldukça uzun sürer bu yüzden herhangi hatada sivilceniz geçmeyebilir. uzmanlar genellikle krem veya ilaç vermektedir eğer ağrınız çok varsa bir tanede ağrı kesici yazar.

İlaçlar ve kremler tedavi süreleri oldukça uzundur biraz önce de bahsedildiği gibi doktor kontrolünde doğal yöntemleri kullanmak mümkündür hem daha erken sivilcelerden kurtulursunuz hemde ilaçları atmaktan kurtulursunuz. İltihap kurutucu olarak bilinen soğan kürü oldukça başarılı bir yöntemdir. Kullanışı ise oldukça basittir hazırlanan soğan külünü kulak çubuğunu ıslatarak sivilce olan bölgeye sürmelisiniz günlük kullanımda gözle görülür etkisi vardır.

Marul

Marul birçok kişi tarafından bilinir. Marul sivilceler için oldukça etkilidir çoğu kişi bu yöntemden övgüyle bahsediyor. Marulu sıkıp su haline getirdikten sonra suyunu sivilce olan böyleye sürün bu yöntem tedavi sürecini kısaltacaktır ve sivilcelerden kısa sürede kurtulacaksınız.