SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / Evi Geniş Gösteren Dekorasyon Tüyoları Nelerdir?

Evi Geniş Gösteren Dekorasyon Tüyoları Nelerdir?

8 Ağustos 2018 / Çarşamba 16:34

 

Evi geniş göstermek evin ferah aydınlık görünmesini sağlar. Bunun için bir kaç yöntemi sizlerle paylaşacağım.

-Öncelikle duvar rengini açık renk seçin. Açık renk her zaman daha geniş aydınlık ferah gösterdiği için koyu renkleri pek tercih etmemeliyiz.

-Mobilyalarınız veya diğer eşyalarınıza özen gösterin. Yerleştirmesinde uygun yeri bularak dekore edin. Seçeceğiniz renkler ve desenler odayı genişletir de daraltır da. Buna dikkat ederek renk uyumunu yakalamalıyız. Mobilyalar da açık renk olmalı. Tabi gidin beyaz alın falan demiyorum. Açık mavi, tozpembe, koyu krem renkleri, açık kahve renkleri evinizi daha geniş gösterir. Modellerini de dikkat ederek almalıyız. Çok büyük desenler odayı kapatır, daraltır, boğar. Aynı şekilde kullandığınız vazolar orta sehpalar çok büyük olmamalıdır. Küçük süs eşyaları ortama bir şirinlik katabilir.

-Halılarınız da önemli tabi. Halılar tüm yüzeyi kaplayacak genişlikte olmamalıdır. Özellikle mobilyaların altına halı sokmayın. Bırakın halınız ortada küçük narin bir şekilde kalsın. Çünkü halı tüm yüzeyi kaplarsa odanın ferahlığı gider. Bir karaltı basar. Halıların rengi ve deseni de önemlidir. Halılarınız mobilyalara ve duvar rengine uyumlu olabilir. Desenleri yoğun olmamakla beraber hafif modelli seçilebilir.

-Eşyalarınızı dip dibe sokuşturmayın. Eğer eviniz küçük ise çok eşya doldurmakla uğraşmayın. Fazla eşya gözü yorar. Gözü yoran eşyalar evi daraltır. Eşyalarınızın arasında boşluk olmasına dikkat edin. Mesela iki mobilya arasına küçük zigon sehpa koyabilirsiniz. Göz yormaz üstelik hoş görünür.

-Perdelerinizi seçerken de ortamı kapatmamasına dikkat edin. Renkli cıvıl cıvıl bir perde seçebileceğiniz gibi açık tonlarda sade bir perde de tercih edebilirsiniz. Perdeniz boydan veya zebra perde olabilir. Bu da sizin zevkinize kalmış. Siz yine de desenlerine dikkat edin. Dekorasyon önemlidir. Özen gösterin.