SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / En İyi Dekorasyon Ürünleri Hangileridir

En İyi Dekorasyon Ürünleri Hangileridir

8 Ağustos 2018 / Çarşamba 16:30

 

Perde

Odanın tasarımında perdenin modeli şekli ve rengi çok önemlidir ancak teknolojinin de ilerlemesiyle perdenin yerini panjurlar almıştır, panjurlar insanlara daha pratik ve kullanışı gelmektedir. Genel olarak evlerde perdenin rengi beyaz veya krem rengi olarak tercih edilmektedir. Ancak bu perdeler dantelli süslemeli pullu ve taşlı olabilmektedir. Özellikle geniş odalarda perde seçimi çok önemlidir çünkü geniş odaların pencereleri daha fazladır ve insanlar odaya girdikleri zaman genellikle ilk olarak perdeler gözlerine çarpmaktadır. Bu yüzden perde seçimine önem vermeliyiz.

Aksesuarlar

Televizyon yanlarının, masaların üstlerinin vazgeçilmezidir küçük aksesuarlar. Küçükten büyüğe sıralanmış narlar, iç içe geçmiş matruşkalar, vazolar, el yapımı danteller derken birçok aksesuar bulunmaktadır. Odanın büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre aksesuar seçimi çok önemlidir, eğer oda küçükse temel eşyalara öncelik verip aksesuarlara pekte yer vermemek gerekebilir çünkü küçük odalarda ne kadar eşya daha fazla olursa insanlar o kadar boğulmakta ve ortamdan sıkılıyor gibi olmaktadırlar.

Tablolar

Büyük salonların vazgeçilmezi, duvarlarımızı süsleyen tabloların da birçok çeşidi bulunmaktadır. Tablolar kişinin istediğine göre özel olarak tasarlanabilmektedir. Çiçek böcek doğa tabloları insanların daha çok tercihidir ancak günümüzde marjinal tablolarda rağbet görmektedir. Örneğin tek renk boyanmış üzerinde herhangi bir desen veya resim olmayan tablolara insanlar milyarlarını dökebilmektedirler.

Danteller

Anadolu’nun vazgeçilmezi kızlarımızın çeyizlerinin baş tacı danteller ise günümüzde çok kullanılmamaktadır ancak anneannelerimizin dedelerimizin evlerinde bulunan bu danteller çok zarif ve narin durmaktadırlar. El emeği göz nuru olan bu dantellerin yapımı da incelik ister ve de herkesin becerebileceği bir marifet değildir. Evimizi süslemek için birçok eşya bulunmaktadır, bu eşya seçimi kişinin zevkine göre değişebilmekte, kişiye özel yapılabilmektedir ancak hepsinin bir ücreti bulunmaktadır. Maddi durumu yerinde ve ne yapacağı konusunda kararsız olan kişilerin bir iç mimarı başvurması önerilebilir.