SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / 1 Günde Sivilce Nasıl Geçer?

1 Günde Sivilce Nasıl Geçer?

8 Ağustos 2018 / Çarşamba 15:55

 

Sivilce birçok insanın korkulu rüyasıdır. Genellikle ergenlik dönemlerinde daha fazla görülür bunun nedeni ise vücudun çok fazla yağ üretmesidir. Sivilce yetişkinlerde ise genellikle sigara, alkol, kola, cips, baharatlı, yağlı yiyecekler en son olarak ta uzun süre banyo etmemekten dolayı çıkabiliyor birçok kişi bu durumdan çok rahatsızdır sivilceden kurtulmak için birçok yol ararlar. Hijyen bakımlara dikkat etmezsek vücudumuzun birçok yerinde sivilce çıkabilir. Sivilceden kurtulmak mümkün herkesin aklında olan 1 günde sivilce nasıl geçer? sorusuna uzmanların önerisi var ve 1 günde sivilceden kurtulabilirsiniz aynı zamanda cildinizi oldukça pürüzsüz hale getirecektir.

Buz

Buz kan dolaşımını artırdığı için cilde oluşan kızarık ve şişliği alır cildi derinlemesine temizler. Birçok kişi tarafından önerilen buz oldukça etkili bir yöntemdir. Buz küpünü sivilce olan bölgeye sürün, bu yöntemi uygularken kesinlikle dikkatli olmalısınız sivilceye herhangi bir zarar gelmeden uygulanmalı. İlk kullanımda bile gözle görülür etki göstermektedir.

Karbonat

Karbona sivilceye neden olan ölü hücreleri derinlemesine temizler ve cilde güzellik verir. Oldukça etkili olan bu yöntem birçok kullanıcı tarafından övgüyle bahsedilmiş olup sivilceden tamamen kurtulmanıza olanak sağlar. Yarım su bardağına az 1-2 çay kaşığı su ile bir avuç karbonatı karıştırıp sivilce olan bölgeye uyguluyorsunuz. Eğer cildiniz tahriş olmuşsa uzmanlar bu yöntemi kullanmayı tavsiye etmiyor bunun nedeni ise karbonat ta kurutma özelliği vardır cildi kurutarak ölü bakterileri derinlemesine temizler bu yüzden tahrişe elverişli cilde kullanımı önerilmez.

Limon suyu

Limon suyu cildi derinlemesine temizler. Aynı zamanda sivilce izleri konusunda da başarılı olan limon suyu birçok kullanıcı tarafından tam not almıştır.

Gül suyu

Gül suyu cildi arındırır ve cilde tazelik, güzellik verir birçok kişi gül suyunun çok işe yaradığını belirtmektedir. Sivilceye neden olan bakterileri öldürür ve cildi mikroplardan arındırır.